Sort by

Mike has logged 27 entries for films during August 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
Read the review Edit this entry  
30
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Team Thor

Team Thor

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Hello, My Name Is Doris

Hello, My Name Is Doris

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Joshy

Joshy

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Juno

Juno

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Elf

Elf

2003
×
Read the review Edit this entry  
10
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nine Lives

Nine Lives

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Can't Hardly Wait

Can't Hardly Wait

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Don't Think Twice

Don't Think Twice

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Sex Ed

Sex Ed

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Me Him Her

Me Him Her

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Internet Famous

Internet Famous

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Spy Kids: All the Time in the World

Spy Kids: All the Time in the World

2011
×
Read the review Edit this entry