Sort by

Mike has logged 39 entries for films during January 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
They Came Together

They Came Together

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Thor

Thor

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Role Models

Role Models

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Air Bud

Air Bud

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
iSteve

iSteve

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry