Sort by

Mike has logged 38 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Team Thor: Part 2

Team Thor: Part 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
F*&% the Prom

F*&% the Prom

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bruno & Boots: This Can't Be Happening at Macdonald Hall

Bruno & Boots: This Can't Be Happening at Macdonald Hall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Two Cars, One Night

Two Cars, One Night

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dismissed

Dismissed

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Darkest Hour

Darkest Hour

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry