Sort by

Mike has logged 211 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Leave It to Beaver

Leave It to Beaver

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mister America

Mister America

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Apple Dumpling Gang

The Apple Dumpling Gang

1975
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Noelle

Noelle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Theodore Rex

Theodore Rex

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III – Revenge of the Sith

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Western Stars

Western Stars

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

Star Wars: Episode II – Attack of the Clones

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mister America

Mister America

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Frozen Fever

Frozen Fever

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bad Times At Conformity High

Bad Times At Conformity High

2015
×
½
Read the review Edit this entry