Sort by

Mike has logged 505 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Vacation

Vacation

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Vegas Vacation

Vegas Vacation

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Nimic

Nimic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Nick Mullen: Year of the Dragon

Nick Mullen: Year of the Dragon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
National Lampoon's European Vacation

National Lampoon's European Vacation

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Boy and the Heron

The Boy and the Heron

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla Minus One

Godzilla Minus One

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
May December

May December

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Maestro

Maestro

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Telemarketers

Telemarketers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
Read the review Edit this entry  
26
I Love You to Death

I Love You to Death

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
A Charlie Brown Thanksgiving

A Charlie Brown Thanksgiving

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scott Pilgrim Takes Off

Scott Pilgrim Takes Off

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Star Is Born

A Star Is Born

1976
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Star Is Born

A Star Is Born

1937
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Killer

The Killer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sly

Sly

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marvel Studios Assembled: The Making of Loki Season 2

Marvel Studios Assembled: The Making of Loki Season 2

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Marvels

The Marvels

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Swing Vote

Swing Vote

2008
×
Read the review Edit this entry  
05
My Life Directed by Nicolas Winding Refn

My Life Directed by Nicolas Winding Refn

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Copenhagen Cowboy: Nightcall with Nicolas Winding Refn

Copenhagen Cowboy: Nightcall with Nicolas Winding Refn

2023
×
Read the review Edit this entry  
05
Copenhagen Cowboy

Copenhagen Cowboy

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The First Purge

The First Purge

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Now and Then - The Last Beatles Song

Now and Then - The Last Beatles Song

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★½
Read the review Edit this entry