Sort by

Mike has logged 39 entries for films during June 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I.Q.

I.Q.

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
John Early: Now More Than Ever

John Early: Now More Than Ever

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Joint Security Area

Joint Security Area

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Flash

The Flash

2023
×
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Demon 79

Black Mirror: Demon 79

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Mazey Day

Black Mirror: Mazey Day

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Beyond the Sea

Black Mirror: Beyond the Sea

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Loch Henry

Black Mirror: Loch Henry

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: Joan Is Awful

Black Mirror: Joan Is Awful

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Trio

Trio

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Following

Following

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shazam! Fury of the Gods

Shazam! Fury of the Gods

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Twin Peaks: The Return

Twin Peaks: The Return

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Moon Is... the Sun's Dream

The Moon Is... the Sun's Dream

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
Read the review Edit this entry  
09
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spite Marriage

Spite Marriage

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Twin Peaks: The Missing Pieces

Twin Peaks: The Missing Pieces

2014
×
Read the review Edit this entry  
06
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Galaxy Quest

Galaxy Quest

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry