Michael has logged 127 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Vice

Vice

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Revenge

Revenge

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Anna

Anna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Countdown

Countdown

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whiteout

Whiteout

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Thing

The Thing

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Strangers: Prey at Night

The Strangers: Prey at Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Weather Man

The Weather Man

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Sum of All Fears

The Sum of All Fears

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Contagion

Contagion

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lock Up

Lock Up

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Cut Off

Cut Off

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
The Meatloaf Addict

The Meatloaf Addict

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Matchstick Men

Matchstick Men

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Next

Next

2007
×
★★
Read the review Edit this entry