Sort by

Michael has logged 34 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★
Edit this entry  
29
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Last of England

The Last of England

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bad Guy

Bad Guy

2001
×
Edit this entry  
27
Mahogany

Mahogany

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
El Angel

El Angel

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ash Is Purest White

Ash Is Purest White

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Image Book

The Image Book

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Killing

Killing

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Border

Border

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Climax

Climax

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cities of Last Things

Cities of Last Things

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Realm

The Realm

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry