• The Beach Bum

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • High Flying Bird

    ★★★

  • Luce

    ★★½

  • Miles Davis: Birth of the Cool

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Toni Morrison: The Pieces I Am

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Glass

    ★★★½

  • Vice

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Killing

    ★★½

  • Green Book

    ★★½

  • Her Smell

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Cities of Last Things

    ★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Aniara

    ★★★★

  • Gloria Bell

    ★★★★

  • The Realm

    ★★★½

  • Anthropocene: The Human Epoch

    ★★★½

  • Our Time

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • White Boy Rick

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Who Is America?

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★½

  • Octavio Is Dead

    ★★

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • Dogman

    ★★★

  • Burning

    ★★★★★

  • Whitney

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Fahrenheit 451

    ★★★

  • El Angel

    ★★★½

  • Diamantino

    ★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★

  • The Image Book

    ★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Border

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Birds of Passage

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • McQueen

    ★★★½

  • The Joke Thief

    ★★

  • The Zen Diaries of Garry Shandling

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★★½

  • Upgrade

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Support the Girls

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★½