• Hamilton

    ★★★★½

  • Street Fighting Men

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Devs

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Mike Birbiglia: The New One

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Undone

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • I Am Easy to Find

    ★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Creem: America's Only Rock 'n' Roll Magazine

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Springsteen On Broadway

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Trevor Noah: Son of Patricia

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Sharp Objects

    ★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Ali Wong: Hard Knock Wife

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • Support the Girls

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★

  • Wormwood

    ★★★★

  • Molly's Game

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★