Sort by

mikey_joey has logged 116 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Sleepaway Camp

Sleepaway Camp

1983
×
★★★½
Edit this entry  
20
Slumber Party Massacre

Slumber Party Massacre

2021
×
★½
Edit this entry  
20
Queen of Blood

Queen of Blood

1966
×
★½
Edit this entry  
17
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Saboteur

Saboteur

1942
×
★★★½
Edit this entry  
30
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
½
Edit this entry  
16
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Spine of Night

The Spine of Night

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Edit this entry  
29
Paranormal Activity: Next of Kin

Paranormal Activity: Next of Kin

2021
×
★½
Edit this entry  
28
The Honeymoon Killers

The Honeymoon Killers

1970
×
★★★★
Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★½
Edit this entry  
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Edit this entry  
15
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
So Vam

So Vam

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Edit this entry  
25
Closer

Closer

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★½
Edit this entry  
04
In the Earth

In the Earth

2021
×
★½
Edit this entry  
30
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Edit this entry  
21
Pink Narcissus

Pink Narcissus

1971
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bleed With Me

Bleed With Me

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Edit this entry  
19
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★½
Edit this entry  
16
Scanners

Scanners

1981
×
★★★★
Edit this entry  
16
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★
Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Belladonna of Sadness

Belladonna of Sadness

1973
×
★★★★
Edit this entry  
24
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Great White

Great White

2021
×
Edit this entry  
13
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★
Edit this entry  
13
Body Double

Body Double

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry