Sort by

Mikey has logged 72 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Zookeeper's Wife

The Zookeeper's Wife

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Wilson

Wilson

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ghost in the Shell: The New Movie

Ghost in the Shell: The New Movie

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex - Solid State Society

2006
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Tree of Life

The Tree of Life

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Ghost in the Shell 2: Innocence

Ghost in the Shell 2: Innocence

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The New World

The New World

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jerrod Carmichael: 8

Jerrod Carmichael: 8

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Edit this entry  
24
Julieta

Julieta

2016
×
★★★½
Edit this entry  
23
Malcolm X

Malcolm X

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Guy and Madeline on a Park Bench

Guy and Madeline on a Park Bench

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Turbo: A Power Rangers Movie

Turbo: A Power Rangers Movie

1997
×
½
Edit this entry  
22
No End

No End

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

Dave Chappelle: Deep in the Heart of Texas

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dave Chappelle: The Age of Spin

Dave Chappelle: The Age of Spin

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
22
I'm So Excited!

I'm So Excited!

2013
×
★½
Edit this entry  
21
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

Mighty Morphin Power Rangers: The Movie

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Love Song for Bobby Long

A Love Song for Bobby Long

2004
×
★★★
Edit this entry  
20
Broken Embraces

Broken Embraces

2009
×
★★½
Edit this entry  
19
Volver

Volver

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Devil's Candy

The Devil's Candy

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Talk to Her

Talk to Her

2002
×
★★★½
Edit this entry  
15
Camera Buff

Camera Buff

1979
×
★★★★
Edit this entry  
15
All About My Mother

All About My Mother

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Live Flesh

Live Flesh

1997
×
★★★
Edit this entry  
13
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Tie Me Up! Tie Me Down!

Tie Me Up! Tie Me Down!

1989
×
★★★
Edit this entry  
12
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★½
Edit this entry  
11
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry