Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
13
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Annette

Annette

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Zygote

Zygote

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Till Death

Till Death

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Pleasure of Love in Iran

The Pleasure of Love in Iran

1976
×
★★★½
Edit this entry  
13
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Weekends

Weekends

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
F9

F9

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Zola

Zola

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
French Exit

French Exit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Anaconda

Anaconda

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry