• A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • Ema

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • First Cow

    ★★★★½

  • The Assistant

    ★★★★

  • Seberg

    ★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Judy

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Vivarium

    ★★½

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Daughter

    ★★★

  • Anima

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • L'Observateur

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Staggering Girl

    ★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Brightburn

    ★½

  • Aladdin

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★

  • I Am Easy to Find

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Hellboy

  • Shazam!

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Stuber

    ★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★