• 365 Days

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Infected

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • Anima

    ★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Holmes & Watson

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • Gotti

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★½

  • Bao

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Happy Death Day

    ★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • 9/11

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Emoji Movie

    ★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Diary of a Wimpy Kid: The Long Haul

  • Wonder Woman

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Ingrid Goes West

    ★★★½

  • Suicide Squad

    ★½

  • Piper

    ★★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • Raw

    ★★★★

  • X-Men: Apocalypse

    ★★★½

  • Sausage Party

    ★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★½

  • Saving Christmas

    ½

  • Big Hero 6

    ★★

  • Lava

    ★★★★½

  • The Maze Runner

    ★★

  • Lucy

    ★★★

  • The Nut Job

    ★½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • Thor: The Dark World

  • Her

    ★★★½

  • The World's End

    ★★★½

  • Blue Is the Warmest Color

    ★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • Movie 43

    ½

  • Les Misérables

    ★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★

  • Smiley

    ½

  • The Master

    ★★★★★

  • Ted

    ★★★★

  • Jack and Jill

    ½

  • Contagion

    ★★★½

  • Tangled

    ★★★½