• Dunkirk

    ★★★★½

  • Girls Trip

    ★★★

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • The Neon Demon

  • The Babadook

    ★★★

  • Tucker and Dale vs. Evil

    ★★★

  • Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

    ★★★★★

  • The 2 Sides of the Bed

    ★★★

  • The Other Side of the Bed

    ★★★

  • Rushmore

    ★★★★

  • The Celluloid Closet

    ★★★★

  • Paris Is Burning

    ★★★★★

  • Cinema Paradiso

    ★★★★★

  • Cobra Woman

    ★★½

  • Sylvia Scarlett

    ★★★