mikywee has logged 378 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
Read the review Edit this entry  
21
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
The Year Without a Santa Claus

The Year Without a Santa Claus

1974
×
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jodorowsky's Dune

Jodorowsky's Dune

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Normal People

Normal People

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love Everlasting

Love Everlasting

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Riding in Cars with Boys

Riding in Cars with Boys

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry