mila has logged 17 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Match Point

Match Point

2005
×
★★★
Edit this entry  
28
Secrets & Lies

Secrets & Lies

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Insidious

Insidious

2010
×
★★
Edit this entry  
13
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Rome, Open City

Rome, Open City

1945
×
★★★★
Edit this entry  
10
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Edit this entry  
09
8½

1963
×
Read the review Edit this entry  
07
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
Scarlet Street

Scarlet Street

1945
×
★★★★
Edit this entry