Milad has logged 25 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Song of Avila

The Song of Avila

1967
×
Edit this entry  
30
À Nos Amours

À Nos Amours

1983
×
★★★
Edit this entry  
30
Begone Dull Care

Begone Dull Care

1949
×
Edit this entry  
30
Hare Krishna

Hare Krishna

1967
×
Edit this entry  
29
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
28
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★
Edit this entry  
27
The River

The River

1997
×
★★★½
Edit this entry  
25
Kes

Kes

1969
×
★★★★
Edit this entry  
23
OffOn

OffOn

1968
×
Edit this entry  
23
Making OffOn

Making OffOn

1980
×
Edit this entry  
23
Floating Weeds

Floating Weeds

1959
×
★★★★
Edit this entry  
23
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★½
Edit this entry  
22
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★
Edit this entry  
21
When We Are Born

When We Are Born

2021
×
Edit this entry  
20
Seven Beauties

Seven Beauties

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★½
Edit this entry  
17
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Edit this entry  
16
Record of a Tenement Gentleman

Record of a Tenement Gentleman

1947
×
★★★½
Edit this entry  
14
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Tramway

Tramway

1966
×
★★★
Edit this entry  
10
Kind Hearts and Coronets

Kind Hearts and Coronets

1949
×
★★★
Edit this entry  
03
Après le feu

Après le feu

2010
×
Edit this entry