• The Crimes That Bind

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • The Neighbors' Window

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★½

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Split

    ★★★½

  • Lion

    ★★★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Sully

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★½

  • La La Land

    ★★★★★

  • Café Society

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • The Revenant

    ★★★★

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Carol

    ★★★½

  • Brooklyn

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Wild Tales

    ★★★★½

  • The Fault in Our Stars

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★½

  • Her

    ★★★½

  • Monsters University

    ★★★★½

  • The Great Gatsby

    ★★★½

  • Life of Pi

    ★★★★

  • Skyfall

    ★★★½

  • Pitch Perfect

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★

  • The Intouchables

    ★★★★