• Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Athlete A

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★½

  • Bread

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Kumanthong

    ½

  • Jojo Rabbit

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★½

  • The Spy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

  • Anna

    ★★

  • Midsommar

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Matriochkas

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★

  • The Disappearance of Madeleine McCann

  • Leaving Neverland

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★

  • Struggle: The Life and Lost Art of Szukalski

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Creed II

    ★★★

  • The Photographer of Mauthausen

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • Operation Finale

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Black Sheep

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

    ★★★½

  • 54 Hours

    ★★★★

  • Shirkers

    ★★★★½

  • Time Share

    ★★½

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Fauve

    ★★★★½

  • Justice League

  • The Basics of Killing

    ★★★

  • The White Girl

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • A Night at the Garden

  • Silent Night

    ★★★½

  • Ivan

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Human Flow

  • Darkest Hour

    ★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Death Note

  • Daybreak

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Men Don't Cry

    ★★★★★

  • Falling

    ★★★½

  • Fremde Tochter

    ★½

  • All Eyez on Me

    ★½