Paul has logged 52 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Kid

The Kid

1921
×
Edit this entry  
26
Jack

Jack

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
25
All Eyez on Me

All Eyez on Me

2017
×
★★
Edit this entry  
18
Coach Carter

Coach Carter

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Flight

Flight

2012
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Master

The Master

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Time Share

Time Share

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Broken Flowers

Broken Flowers

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lady Chatterley

Lady Chatterley

2006
×
★★
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Spy

The Spy

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Sky Without Stars

Sky Without Stars

1955
×
★★★★
Edit this entry  
15
Kumanthong

Kumanthong

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
07
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
30
In July

In July

2000
×
★★½
Edit this entry  
26
Western

Western

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Anna

Anna

2019
×
★★
Edit this entry  
10
Belle épine

Belle épine

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★
Edit this entry  
15
A Better Life

A Better Life

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
22
A Tale of Springtime

A Tale of Springtime

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Amarcord

Amarcord

1973
×
★★★★
Edit this entry  
14
Leaving Neverland

Leaving Neverland

2019
×
Read the review Edit this entry  
13
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Black Sheep

Black Sheep

2018
×
Edit this entry  
09
A Night at the Garden

A Night at the Garden

2017
×
Edit this entry  
08
Fyre

Fyre

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Death Note Relight 1: Visions of a God

Death Note Relight 1: Visions of a God

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry