Sort by

Sara Clements has logged 448 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Judy

Judy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
For Sama

For Sama

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Christmas in Evergreen: Letters to Santa

Christmas in Evergreen: Letters to Santa

2018
×
Edit this entry  
26
Christmas in Evergreen

Christmas in Evergreen

2017
×
Edit this entry  
26
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mistletoe & Menorahs

Mistletoe & Menorahs

2019
×
Edit this entry  
21
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tribute to Zgougou the Cat

Tribute to Zgougou the Cat

2002
×
Read the review Edit this entry  
18
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Luce

Luce

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
½
Edit this entry  
07
Our Christmas Love Song

Our Christmas Love Song

2019
×
Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Harriet

Harriet

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
American Woman

American Woman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Wolf Hour

The Wolf Hour

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Born Yesterday

Born Yesterday

1950
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Non-Fiction

Non-Fiction

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf Hour

The Wolf Hour

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Country Girl

The Country Girl

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
They Live by Night

They Live by Night

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Christmas Getaway

Christmas Getaway

2017
×
Edit this entry  
23
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry