Sort by

Sara Clements has logged 39 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Hate U Give

The Hate U Give

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Turning Point

The Turning Point

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Never Look Away

Never Look Away

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Cactus Flower

Cactus Flower

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
7 Women

7 Women

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Seeds

Bad Seeds

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
With Six You Get Eggroll

With Six You Get Eggroll

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Convenient Groom

The Convenient Groom

2016
×
½
Edit this entry  
15
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Matilda

Matilda

1996
×
Read the review Edit this entry  
13
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Support Your Local Sheriff!

Support Your Local Sheriff!

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Breathless

Breathless

1960
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Alien

Alien

1979
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hush... Hush, Sweet Charlotte

Hush... Hush, Sweet Charlotte

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

ReMastered: The Two Killings of Sam Cooke

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Marguerite

Marguerite

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Fauve

Fauve

2018
×
★★★
Edit this entry  
03
One Small Step

One Small Step

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
Edit this entry  
03
Weekends

Weekends

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
02
A Private War

A Private War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Daughters of Darkness

Daughters of Darkness

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Bitter Tears of Petra von Kant

The Bitter Tears of Petra von Kant

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry