Sort by

Sara Clements has logged 37 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Homewrecker

Homewrecker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Extra Ordinary

Extra Ordinary

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
G.I. Joe: The Rise of Cobra

G.I. Joe: The Rise of Cobra

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Ruby Herring Mysteries: Silent Witness

Ruby Herring Mysteries: Silent Witness

2019
×
★★
Edit this entry  
26
Party Wire

Party Wire

1935
×
Read the review Edit this entry  
26
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Incredible Shrinking Wknd

The Incredible Shrinking Wknd

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Shooting the Mafia

Shooting the Mafia

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
8

8

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Hotel Mumbai

Hotel Mumbai

2018
×
★★★
Edit this entry  
20
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
We Are Little Zombies

We Are Little Zombies

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Ode to Nothing

Ode to Nothing

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Too Many Husbands

Too Many Husbands

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read other review Edit this entry  
15
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Demons Inside Me

Demons Inside Me

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Everybody Knows

Everybody Knows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Allure

Allure

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Killing Us Softly 4: Advertising's Image Of Women

Killing Us Softly 4: Advertising's Image Of Women

2010
×
Edit this entry  
05
Killing Us Softly 3: Advertising's Image of Women

Killing Us Softly 3: Advertising's Image of Women

2000
×
Edit this entry  
05
Still Killing Us Softly: Advertising's Image of Women

Still Killing Us Softly: Advertising's Image of Women

1987
×
Edit this entry  
05
Killing Us Softly: Advertising's Image of Women

Killing Us Softly: Advertising's Image of Women

1979
×
Edit this entry  
03
Stuber

Stuber

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry