Sort by

Sara Clements has logged 47 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
True Fiction

True Fiction

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blood on Her Name

Blood on Her Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blood on Her Name

Blood on Her Name

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Buffaloed

Buffaloed

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
last night i dreamt that somebody loved me

last night i dreamt that somebody loved me

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Devil and Miss Jones

The Devil and Miss Jones

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Night Clerk

The Night Clerk

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
Kuessipan

Kuessipan

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
WarGames

WarGames

1983
×
★★★½
Edit this entry  
16
Caché

Caché

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
★★½
Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
CRSHD

CRSHD

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
13
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Kuessipan

Kuessipan

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Curiosa

Curiosa

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Children of the Sea

Children of the Sea

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
07
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Desperately Seeking Susan

Desperately Seeking Susan

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
CRSHD

CRSHD

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
05
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Saria

Saria

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Nefta Football Club

Nefta Football Club

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Brotherhood

Brotherhood

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
A Sister

A Sister

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Sister

Sister

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Daughter

Daughter

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry