Sort by

Sara Clements has logged 27 entries for films during April 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sisu

Sisu

2022
×
Read prior review Edit this entry  
26
Peter Pan & Wendy

Peter Pan & Wendy

2023
×
Read prior review Edit this entry  
25
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
To Catch a Killer

To Catch a Killer

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dead Ringers

Dead Ringers

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chevalier

Chevalier

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dead Ringers

Dead Ringers

2023
×
Read prior review Edit this entry  
17
To Catch a Killer

To Catch a Killer

2023
×
Read prior review Edit this entry  
15
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★½
Edit this entry  
15
Vatican Girl: The Disappearance of Emanuela Orlandi

Vatican Girl: The Disappearance of Emanuela Orlandi

2022
×
★★★★
Edit this entry  
15
Renfield

Renfield

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Renfield

Renfield

2023
×
Read prior review Edit this entry  
11
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★
Edit this entry  
09
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
Read prior review Edit this entry  
04
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
Read prior review Edit this entry  
03
Triangle: Remembering the Fire

Triangle: Remembering the Fire

2011
×
★★★
Edit this entry  
03
Enys Men

Enys Men

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
National Theatre Live: Prima Facie

National Theatre Live: Prima Facie

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tetris

Tetris

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry