Sort by
  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Black Adam

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • Lady Chatterley's Lover

    ★★½

  • The Next 365 Days

    ½

  • Not Okay

    ★★★½

  • Purple Hearts

  • Where the Crawdads Sing

    ★★½

  • Bullet Train

    ★★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Spiderhead

    ★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • 365 Days: This Day

    ★½

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Deep Water

    ★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Through My Window

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Hating Game

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Last Letter from Your Lover

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★½

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • The Three Deaths of Marisela Escobedo

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • 365 Days

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Close to the Horizon

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Men in Black: International

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Five Feet Apart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • The Kissing Booth