miles_97 has logged 546 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Wife

The Wife

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Philomena

Philomena

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
I Spit on Your Grave

I Spit on Your Grave

2010
×
Read the review Edit this entry  
29
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★½
Edit this entry  
25
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scrooge

Scrooge

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dracula

Dracula

1931
×
★★★★
Edit this entry  
23
Flower

Flower

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Master and Commander: The Far Side of the World

Master and Commander: The Far Side of the World

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Edit this entry  
19
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★½
Edit this entry  
17
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★½
Edit this entry  
16
Amistad

Amistad

1997
×
★★★½
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Colette

Colette

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★½
Edit this entry  
10
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Brave

Brave

2012
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★½
Edit this entry  
08
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Christine

Christine

2016
×
★★★★
Edit this entry  
03
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Friends with Benefits

Friends with Benefits

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Read prior review Edit this entry