• WandaVision

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • National Theatre Live: Present Laughter

    ★★★★½

  • Daniel Sloss: X

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • White Riot

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★★½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★½

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

    ★★★★★

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★★★

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Blinded by the Light

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★½

  • The Last Laugh

    ★★½

  • Brexit: The Uncivil War

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★½

  • ★★★★

  • The Grinch

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Warp Speed Chic

    ★★★★½

  • Malevolent

    ★★½

  • The Clovehitch Killer

    ★★★★

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • The Last Sharknado: It's About Time

    ★★★★★

  • Stewart Lee: Content Provider

    ★★★★★

  • Who Is America?

    ★★★★