Sort by

Eddie has logged 28 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Love on Delivery

Love on Delivery

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Mermaid

The Mermaid

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cockneys vs Zombies

Cockneys vs Zombies

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bad Milo!

Bad Milo!

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Mask You Live In

The Mask You Live In

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chatroom

Chatroom

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Big Man Japan

Big Man Japan

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hesher

Hesher

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Baked in Brooklyn

Baked in Brooklyn

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paper Man

Paper Man

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry