Sort by

Miles has logged 290 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★
Edit this entry  
28
Cunk on Shakespeare

Cunk on Shakespeare

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Cunk on Christmas

Cunk on Christmas

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★½
Edit this entry  
27
To Sleep with Anger

To Sleep with Anger

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★
Edit this entry  
24
I Married a Witch

I Married a Witch

1942
×
★★★
Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★
Edit this entry  
09
The Wild One

The Wild One

1953
×
★½
Edit this entry  
07
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Happy Feet

Happy Feet

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Manhattan

Manhattan

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Her

Her

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Peter Pan

Peter Pan

2003
×
Edit this entry  
18
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
01
Queen of Katwe

Queen of Katwe

2016
×
★½
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
28
The Battle of Algiers

The Battle of Algiers

1966
×
Edit this entry  
28
Babel

Babel

2006
×
★½
Edit this entry  
21
Baby Anger

Baby Anger

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Twins in Paradise

Twins in Paradise

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bright Eyes

Bright Eyes

1934
×
★½
Edit this entry  
15
Possession

Possession

1981
×
Read the review Edit this entry  
13
Zelig

Zelig

1983
×
★★★½
Edit this entry  
11
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Looper

Looper

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sitting

Sitting

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sitting

Sitting

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry