mooskaan has logged 135 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cheetah Girls: One World

The Cheetah Girls: One World

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Cars

Cars

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kahaani

Kahaani

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Awake

Awake

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Shattered Glass

Shattered Glass

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Awake

Awake

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Good Luck Charlie, It's Christmas!

Good Luck Charlie, It's Christmas!

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bend It Like Beckham

Bend It Like Beckham

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Life as a House

Life as a House

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Eye of the Beholder

Eye of the Beholder

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Point

Red Point

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Now You See It

Now You See It

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Last Days in the Desert

Last Days in the Desert

2015
×
Read the review Edit this entry  
16
Miles Ahead

Miles Ahead

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Scenes of a Sexual Nature

Scenes of a Sexual Nature

2006
×
Edit this entry  
15
Little Voice

Little Voice

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Amelia

Amelia

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Brassed Off

Brassed Off

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Cassandra's Dream

Cassandra's Dream

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Doggin' Around

Doggin' Around

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Nightwatch

Nightwatch

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lipstick on Your Collar

Lipstick on Your Collar

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Solid Geometry

Solid Geometry

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scarlet and Black

Scarlet and Black

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Deception

Deception

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Desserts

Desserts

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jackboots on Whitehall

Jackboots on Whitehall

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Stay

Stay

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Emma

Emma

1996
×
Read the review Edit this entry  
11
Black Hawk Down

Black Hawk Down

2001
×
★★
Read the review Edit this entry