Milez has logged 26 entries for films during March 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Rotten Scoundrels

Dirty Rotten Scoundrels

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Werckmeister Harmonies

Werckmeister Harmonies

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Need for Speed

Need for Speed

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Liar Liar

Liar Liar

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Queen

Queen

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen

Frozen

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Life as a Dog

My Life as a Dog

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Microphone

Microphone

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Patience Stone

The Patience Stone

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
August: Osage County

August: Osage County

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shaadi Ke Side Effects

Shaadi Ke Side Effects

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Non-Stop

Non-Stop

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry