Sort by

Milez has logged 25 entries for films during August 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Ran

Ran

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moms' Night Out

Moms' Night Out

2014
×
Read the review Edit this entry  
27
Swingers

Swingers

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mardaani

Mardaani

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Neighbors

Neighbors

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Blended

Blended

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Singham Returns

Singham Returns

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Angriest Man in Brooklyn

The Angriest Man in Brooklyn

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Only Lovers Left Alive

Only Lovers Left Alive

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Two Half-Times in Hell

Two Half-Times in Hell

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Muppets Most Wanted

Muppets Most Wanted

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Alice Doesn't Live Here Anymore

Alice Doesn't Live Here Anymore

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mean Streets

Mean Streets

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry