Milez has logged 18 entries for films during December 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Girl Asleep

Girl Asleep

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Lamb

Lamb

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Aquarius

Aquarius

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

Jeanne Dielman, 23, Quai du Commerce 1080 Bruxelles

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Toni Erdmann

Toni Erdmann

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dangal

Dangal

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Always Shine

Always Shine

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry