Milez has logged 33 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Loving

Loving

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Junebug

Junebug

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Pair of AIs Conversing Inside the Mind of a Dog

A Pair of AIs Conversing Inside the Mind of a Dog

2017
×
Edit this entry  
26
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I, Olga Hepnarova

I, Olga Hepnarova

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pretty in Pink

Pretty in Pink

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
In the Shadow of Women

In the Shadow of Women

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
It's Only the End of the World

It's Only the End of the World

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Graduation

Graduation

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
United States of Love

United States of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Speak

Speak

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ae Dil Hai Mushkil

Ae Dil Hai Mushkil

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Dangal

Dangal

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Allied

Allied

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The One I Love

The One I Love

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hours

The Hours

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Goldmine

Velvet Goldmine

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shame

Shame

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry