Milez has logged 39 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Double Lover

Double Lover

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Detroit

Detroit

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
On Body and Soul

On Body and Soul

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Desert Hearts

Desert Hearts

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Christmas

Christmas

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
La Pirate

La Pirate

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Life Partners

Life Partners

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
I Love You, Daddy

I Love You, Daddy

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
Edit this entry  
20
Loveless

Loveless

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
The Time Traveler's Wife

The Time Traveler's Wife

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
My Name Is Tanino

My Name Is Tanino

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Married Life

Married Life

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
45 Years

45 Years

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Innocence

Innocence

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wild Target

Wild Target

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Come Swim

Come Swim

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Princess

Princess

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Family Stone

The Family Stone

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
An Education

An Education

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Untamed

The Untamed

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry