Milez has logged 118 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
The Third Wife

The Third Wife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Beach Bum

The Beach Bum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
24
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Pauline

Pauline

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Edit this entry  
22
The Age of Innocence

The Age of Innocence

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love at First Fight

Love at First Fight

2014
×
★★★★
Edit this entry  
20
Dabangg 2

Dabangg 2

2012
×
Edit this entry  
18
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Bala

Bala

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★
Edit this entry  
23
Dabangg

Dabangg

2010
×
Edit this entry  
22
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
Edit this entry  
18
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
13
96

96

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry