Milez has logged 11 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bob & Carol & Ted & Alice

Bob & Carol & Ted & Alice

1969
×
★★★★
Edit this entry  
21
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Vita & Virginia

Vita & Virginia

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Mission Mangal

Mission Mangal

2019
×
Edit this entry  
15
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry