• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Single All the Way

  • Licorice Pizza

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • The Kissing Booth 3

    ★★★★★

  • More the Merrier

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • Chaos Walking

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★½

  • Death to 2020

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★

  • Happiest Season

  • Mank

  • Holidate

    ½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★½

  • Mainstream

    ★★

  • The Broken Hearts Gallery

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Work It

  • The Kissing Booth 2

    ★★★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★½

  • The Half of It

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Disclosure

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Shirley

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Cuties

    ★★★

  • Miss Americana

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Mistletoe & Menorahs

    ★★

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Frozen II

    ★½

  • Let It Snow

  • Eli

  • The Irishman

  • Tall Girl

    ½