PJG has logged 82 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Diary of a Teenage Girl

The Diary of a Teenage Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Table 19

Table 19

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Being There

Being There

1979
×
½
Read the review Edit this entry  
16
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Best in Show

Best in Show

2000
×
Edit this entry  
17
He's Just Not That Into You

He's Just Not That Into You

2009
×
Read the review Edit this entry  
13
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
07
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

1992
×
Read the review Edit this entry  
26
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Edit this entry  
05
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Descendants 2

Descendants 2

2017
×
Read the review Edit this entry  
25
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry