Cameryn has logged 259 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Edit this entry  
12
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Break-Up

The Break-Up

2006
×
Read the review Edit this entry  
02
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Jezebel

Jezebel

1938
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Kramer vs. Kramer

Kramer vs. Kramer

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Little Women

Little Women

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★★
Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Waves

Waves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Signs

Signs

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knives and Skin

Knives and Skin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★
Edit this entry  
11
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Omen

The Omen

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Sleepover

Sleepover

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Edit this entry