Cameryn has logged 31 entries for films during June 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Edit this entry  
26
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Others

The Others

2001
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Man with the Golden Arm

The Man with the Golden Arm

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Remains

The Remains

2016
×
Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Maltese Falcon

The Maltese Falcon

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Another Cinderella Story

Another Cinderella Story

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Great Train Robbery

The Great Train Robbery

1903
×
Read the review Edit this entry  
05
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Death Becomes Her

Death Becomes Her

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Bride Wars

Bride Wars

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry