Cameryn has logged 227 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
Read the review Edit this entry  
12
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Holes

Holes

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Baby

The Baby

1973
×
★★★½
Edit this entry  
05
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dracula

Dracula

1958
×
★★★
Edit this entry  
04
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
About Time

About Time

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
50 First Dates

50 First Dates

2004
×
★★★
Edit this entry  
15
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
My Big Fat Greek Wedding

My Big Fat Greek Wedding

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Cat on a Hot Tin Roof

Cat on a Hot Tin Roof

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Who's Afraid of Virginia Woolf?

Who's Afraid of Virginia Woolf?

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Frozen

Frozen

2013
×
★★★½
Edit this entry  
23
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Clique

The Clique

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read prior review Edit this entry  
14
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Grudge

The Grudge

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Sleepless in Seattle

Sleepless in Seattle

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
03
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry