Cameryn has logged 45 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Smithereens

Smithereens

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
27
The Lady from Shanghai

The Lady from Shanghai

1947
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
CRSHD

CRSHD

2019
×
★★★½
Edit this entry  
22
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★
Edit this entry  
22
Crash Pad

Crash Pad

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
New in Town

New in Town

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Taylor Swift City of Lover Concert

Taylor Swift City of Lover Concert

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Charade

Charade

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Holiday

Holiday

1938
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nine Months

Nine Months

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★½
Edit this entry  
08
Failure to Launch

Failure to Launch

2006
×
Edit this entry  
06
The Stranger

The Stranger

1946
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chitty Chitty Bang Bang

Chitty Chitty Bang Bang

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Reno 911!: Miami

Reno 911!: Miami

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mac and Me

Mac and Me

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
01
Sense and Sensibility

Sense and Sensibility

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry