san ! has logged 299 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
Lost Highway

Lost Highway

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Into the Wild

Into the Wild

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Argo

Argo

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hugo

Hugo

2011
×
★★★
Edit this entry  
10
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Us

Us

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
Edit this entry  
26
The Man Who Sleeps

The Man Who Sleeps

1974
×
Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry