san ! has logged 18 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Winter Light

Winter Light

1963
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Curious Case of Benjamin Button

The Curious Case of Benjamin Button

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Camera Buff

Camera Buff

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Donkey Skin

Donkey Skin

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Metropolis

Metropolis

1927
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Mulan

Mulan

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry