SAN has logged 49 entries for films during November 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★
Edit this entry  
29
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
Edit this entry  
26
The Man Who Sleeps

The Man Who Sleeps

1974
×
Edit this entry  
25
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★
Edit this entry  
22
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Running on Empty

Running on Empty

1988
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
18
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
17
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★★½
Edit this entry  
16
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
14
Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

Scooby-Doo! and the Witch's Ghost

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Graduate

The Graduate

1967
×
★½
Edit this entry  
11
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Night and Fog

Night and Fog

1956
×
Edit this entry  
10
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Flowers of St. Francis

The Flowers of St. Francis

1950
×
★★★
Edit this entry  
08
Rebel Without a Cause

Rebel Without a Cause

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★½
Edit this entry  
06
The 39 Steps

The 39 Steps

1935
×
★★★
Edit this entry  
05
Waves

Waves

2019
×
★★
Edit this entry  
05
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★
Edit this entry  
04
Emma.

Emma.

2020
×
★★½
Edit this entry  
04
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Rocky

Rocky

1976
×
★★½
Edit this entry  
02
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry