Milka has logged 21 entries for films during April 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Backstreet Boys: Show 'Em What You're Made Of

Backstreet Boys: Show 'Em What You're Made Of

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
How to Deal

How to Deal

2003
×
★★
Edit this entry  
24
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love by Chance

Love by Chance

2016
×
Read the review Edit this entry  
22
Gentleman's Agreement

Gentleman's Agreement

1947
×
★★½
Edit this entry  
22
Trumbo

Trumbo

2007
×
★★★★
Edit this entry  
13
Her Story

Her Story

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
09
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★★
Edit this entry  
06
Already Tomorrow in Hong Kong

Already Tomorrow in Hong Kong

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Brandon Teena Story

The Brandon Teena Story

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Now and Then

Now and Then

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Falling for Grace

Falling for Grace

2006
×
★★
Edit this entry  
03
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Dressmaker

The Dressmaker

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Bronx Tale

A Bronx Tale

1993
×
★★★
Edit this entry  
02
Liberty Heights

Liberty Heights

1999
×
★★★½
Edit this entry  
02
Nothing Like the Holidays

Nothing Like the Holidays

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Only The Brave

Only The Brave

2006
×
★½
Read the review Edit this entry